متاسفانه این کالا دیگر در دسترس نمی باشد
علف کش متریبوزین رها اندیش کاوان

متریبوزین 500 گرم metribuzin

متری بوزین (WP 70%) علف کش انتخابی و سیستمیک از گروه تریازینون ها میباشد که بازدارنده انتقال الکترون در فتوسیستم II در فرایند فتوسنتز می باشد. جذب از طریق ریشه و در مواردی توسط برگ ها و قابل انتقال در آوندهای چوبی می باشد. علائم تاثیر در گیاه به صورت کلروز سریع، نکروزه شدن از حاشیه برگ ها و در نهایت خشک شدن برگ ها می باشد. ماندگاری این علف کش در خاک 1 تا 2 ماه می باشد.

تولید کننده: رها اندیش کاوان
زمان تحویل: 3 الی 5 روز
غیر قابل فروش

فرمولاسیون گرانول در آب، ممکن است در مرحله قبل و بعد از رویش محصول استفاده شود. فرمولاسیون قابل تعلیق در آب، به صورت پیش رویش به کار می رود. بهترین نتیجه روی علف های هرز زمانی حاصل می شود که گیاه در مرحله یک برگی است. در شرایط هوای خشک و در صورت بالا بودن ماده آلی خاک، تاثیر این علف کش کاهش می یابد. در مورد سیب زمینی بهترین زمان سم پاشی مرحله 2 تا 4 برگی علف های هرز و ارتفاع 10 تا 12 سانتی متری سیب زمینی است. این علف کش تنها در مراحل کوتیلدونی روی گراس ها موثر می باشد. بعضی ارقام سیب زمینی ممکن است به علت بروز سوختگی روی برگ کمابیش دچار خسارت شوند. انجام آزمایشات مقدماتی قبل از مصرف در مناطق جدید و سطوح وسیع توصیه می شود. بهتر است این علف کش بعد از کاشت و انجام آبیاری اول و قبل از سبز شدن سیب زمینی و علف های هرز مصرف شود. تامین رطوبت مناسب در سطح خاک به تاثیر بهتر علف کش کمک می کند.

از مصرف این علف کش در خاک های سبک باید خودداری کرد، در آماده سازی زمین و از بین بردن کلوخه های درشت باید دقت نمود. در صورت عدم موفقیت زراعت از کشت محصول دیگر در زمین سم پاشی شده حداقل به مدت سه ماه باید خودداری نمود. حداکثر دفعات سم پاشی 3 مرتبه برای هر محصول، منوط به حداکثر مقدار مجاز برای فرمولاسیون های گرانول می باشد. این تعداد 2 بار در سال برای فرمولاسیون های قابل تعلیق در آب است. برای جزئیات بیشتر باید به برچسب سم توجه شود. برخی از گونه ها وقتی در شرایط تنش زا قرار می گیرند، ممکن است نسبت به سم پاشی پس رویشی حساسیت نشان دهند. آخرین کاربرد سم پاشی قبل از ظهور محصولات زودرس، قبل از آن که جوانه ها به 15 سانتی متری محصول اصلی برسند می باشد. سم پاشی پیش رویشی برای انواع محصولات، روی جوانه های در حال خواب مارچوبه در سال برداشت محصول می باشد. غلات، چچم و لوبیای زمستانه را می توان در همان زمینی که عملیات سم پاشی در آن انجام شده است، کشت نمود. در این حالت عملیات کاشت باید حداقل 16 هفته پس از سم پاشی صورت گرفته و عمق شخم حداقل 15 سانتی متر باشد.

محصول علف هرز زمان مصرف میزان مصرف
سیب زمینی اغلب پهن برگ ها و تعدادی از کشیده برگ ها قبل از جوانه زدن تا 2 تا 4 برگی علف های هرز 0.75-1 کیلوگرم در هکتار
سویا اغلب پهن برگ ها و تعدادی از کشیده برگ ها   600 گرم مخلوط با خاک

مشخصات

حالت
پودر
نوع نهاده
سموم کشاورزی
کاربرد
علف کش
طیف اثر
انتخابی
نحوه نفوذ
تماسی
گروه خطر
II
بسته بندی
500 گرم
شرکت تولیدکننده
رها اندیش کاوان
کشور
ایران