وزیر جهاد کشاورزی: ضریب نفوذ دانش و فناوری در بخش کشاورزی باید ارتقا یابد


ساداتی نژاد با بیان این که جوانان ما ظرفیت بسیار زیادی دارند، خاطرنشان کرد: با اندک حمایت از مجموعه های دانش بنیان می توانیم، مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی در بحث دانش و فناوری را به راحتی در داخل کشور برطرف کنیم.

وی ابراز امیداوری کرد: در دوره جدید با احتمام معاونت علمی و فناوری یک کار پرسرعت‌تری را برای نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران انجام دهیم؛ قطعا این اقدامات باعث تولید ثروت، تولید محصولات با کیفیت، افزایش صادرات و ارزآوری در حوزه کشاورزی و در نهایت افزایش امنیت غذایی در کشور خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به درخواست‌های دریافت شده از شرکت های دانش بنیان گفت: در اولین فرصت به این درخواست‌ها رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: ما وزارت جهاد کشاورزی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی می‌دانیم و تلاش می‌کنیم در زمینه ترویج و نفوذ فناوری قدم‌های موثری برداریم.

حل بحران‌های کشاورزی با نفوذ علم و فناوری

در این بازدید، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این که چالش های بخش کشاورزی تنها با فناوری قابل حل است، اظهار کرد: مشکلات حوزه آب، توسعه محصولات و اکوسیستم‌ خاص کشور تنها با نفوذ فناوری برطرف خواهد شد.

وی افزود: البته یکی از سخت ترین حوزه‌ها برای پذیرش علم و فناوری حوزه کشاورزی است، چراکه کشاورزان به سیستم سنتی عادت کرده و در مقابل نوآوری مقاومت می‌کنند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: ما برنامه های جدی برای حوزه کشاورزی داریم که با وزیر جهاد کشاورزی در این خصوص جلساتی را خواهیم داشت تا روش‌هایی که در این سال‌ها در نفوذ فناوری موفق بوده‌اند، توسعه دهیم.

نظر خود را بنویسید