کود مایع کلسیم بور ایرامون 1 لیتر

کود مایع کلسیم بور ایرامون 1 لیتر CALSIUM BUR

کلسیم جزء یکی از عناصر پرمصرف در گیاه می‌باشد به همین دلیل در استفاده از طریق ریشه جدای از مشکلاتی که در هنگام جذب و انتقال آن به گیاه وجود دارد همین کلسیم هم به جای اولویت استفاده در میوه (که هدف از کشت هم همین قسمت گیاه است) در سایر قسمت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد‌، برای فائق آمدن به این مشکل بهترین گزینه محلول پاشی است. خوشبختانه با توجه به منابع اولیه ارگانیک‌، سیستم تولید و مواد همراه این کود بهترین جواب‌دهی را در استفاده به روش محلول‌پاشی بدون کوچک‌ترین مشکلاتی از قبیل اوردز خواهد داشت.

تولید کننده: ایرامون
زمان تحویل: 3 الی 5 روز
قیمت قبلی: ۲۴۵,۰۰۰ تومان ۱۹%
قیمت: ۱۹۹,۰۰۰ تومان

کلسیم یکی از عناصر غیرمتحرک است. حرکت در داخل گیاه از طریق جریان آب موجود در گیاه انجام می‌پذیرید. به دلیل باز شدن روزنه‌ها و تعرق آب به سمت بالا حرکت کرده و کلسیم را هم با خود بالا می‌برد اما در شرایط نامساعد مثل روزهای ابری، سرما و گرمای بیش از حد روزنه‌ها بسته می‌شوند و این باعث عدم انتقال کلسیم خواهد شد. وجود ال–آلفا آمینو اسید در ساختار کود مایع کالسی‌بورآمین باعث باز شدن روزنه‌ها حتی در شرایط نامساعد شده و کلسیم به راحتی توسط گیاه جذب و حمل می‌شود.

یکی از عمده‌ترین عوامل شورکننده‌ی خاک‌های زراعی نمک‌های سدیم است، کلسیم موجود در کود مایع کالسی‌بورآمین با تغییر ساختار یونی خاک بجای سدیم قرار گرفته و نقش موثری را در کاهش شوری خاک و افزایش باروری خاک بازی می‌کند.

به دلیل وجود مسافت‌های طولانی از محل تولید محصولات زراعی و باغی تا بازار مصرف (مخصوصاً در سبزی و صیفی که ماندگاری کمتری دارند) و یا انتقال محصولات به سردخانه، هر چقدر میزان خاصیت انبارداری محصولات بیشتر باشد به همان میزان ارزش تجاری و غذائی بالاتری خواهد داشت، با استفاده از کود مایع کالسی‌بورآمین به دلیل تامین کلسیم مورد نیاز گیاه به بهترین وجه ممکن و حضور فعال این عنصر در فعل و انفعالات بیوشیمیائی گیاه، تولید گاز اتیلن کاهش یافته و عمر انبارداری محصولات افزایش پیدا خواهند کرد.

ویژگی‌های کود کلسیم بور ایرامون

  • بهترین تامین کننده‌ی کلسیم از منابع ارگانیک
  • امکان جذب کلسیم در شرایط نامساعد
  • حاوی ال آلفا آمینو اسید (تسهیل کننده‌ی جذب کلسیم)
  • بهترین گزینه برای محلول پاشی
  • کاهش تولید گاز اتیلن و افزایش خاصیت انبارداری
  • تولید پروتئین کالمودلین و به حرکت در آوردن تعدادی از هورمون‌های موثر
  • اصلاح ساختار خاک و جایگزینی کلسیم به جای سدیم در خاک
  • افزایش ظرفیت نگهداری آب و کاهش مصرف آب
  • افزایش ارزش غذائی محصولات

مشخصات

حالت
مایع
نوع نهاده
کودهای کشاورزی
نام محصول
کلیه گیاهان
نوع کود
ماکرو
بسته بندی
1لیتر
شرکت تولیدکننده
ایرامون
کشور
ایران
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند