متاسفانه این کالا دیگر در دسترس نمی باشد
گلای فوزیت رازی 1 لیتر

گلای فوزیت رازی 1 لیتر Glyphosate

علف کش است سیستمیک و غیر انتخابی که بوسیله شاخ و برگ جذب شده و با انتقال سریع به گیاه در اثر تماس با خاک غیرفعال می شود.

زمان تحویل: 3 الی 5 روز
غیر قابل فروش

این سم از طریق شیره گیاه به قسمت های زیر زمینی گیاه مانند ریزوم, ریشه و غده ها منتقل می‌شود. رانداپ فعالیت آنزیم های دخیل در سنتز اسیدهای امینه ضروری مورد نیاز گیاه را مختل می‌کند و بدین ترتیب علف هرز از بین‌ می‌رود.

نکته: 

برای افزایش کارایی و تاثیر گلایفوزیت بهتر است نکاتی را رعایت کنید. برای مثال استفاده از این سم در زمان آغاز فاز زایشی (آغاز گلدهی) و یا به عبارتی پایان دوره رشد رویشی می‌تواند به افزایش اثرگذاری این سم کمک کند.

مزایای گلایفوزیت در مقایسه با سایر علف کش ها

بر خلاف سایر علف کش ها که مدت زمان بسیار طولانی در خاک باقی می‌مانند و اثرات بدی را روی گیاهان غیر هدف می‌گذارند, گلایفوزیت دارای ماندگاری کوتاهی است.

مزیت دیگر این سم این است که خیلی برای انسان سمی نیست. اکثر سموم بعد از ورود به آب و خاک مشکلاتی را برای جانوران و آبزیان ایجاد می‌کنند اما این سم اگر در دوزی که توصیه شده است استفاده گردد هیچ خطری برای آبزیان ندارد.

نکات ایمنی هنگام سمپاشی گلایفوزیت

اگرچه گلایفوزیت 41% سمیت کمی برای انسان دارد ولی لازم است در زمان سمپاشی حتما از وسایل ایمنی مانند کلاه, ماسک, عینک و لباس های پوشیده استفاده شود, خصوصا که در زمان کار با گلایفوزیت معمولا از سورفاکتانت استفاده می‌شود و خطرات آن بیشتر می‌شود. در معرض این سم قرار گرفتن موجب تهوع, اسهال و استفراغ می‌گردد. این سم اختلال در سیستم عصبی و ایمنی, نقص های مادرزادی, بروز سرطان و آسیب زدن به DNA ایجاد نمی‌کند.

مقدار و زمان مصرف علف کش گلایفوزیت

نام علف هرز نام محصول میزان مصرف زمان مصرف
علف های هرز یکساله و دائمی درختان میوه 4-12 لیتر در هکتار بسته به نوع علف های هرز در حداکثر فعالیت علف های هرز (مرحله گلدهی)
علف های هرز یکساله و دائمی نیشکر 1-2 درصد بعد از رویش علف های هرز بصورت لکه ای

طریقه مصرف گلایفوزیت

می‌توان برای افزایش تاثیر این علف کش و کاهش دوز مصرفی آن, به گلایفوزیت مقدار 5% فری-گیت یا 2% سولفات آمونیوم اضافه کرد. همچنین آبیاری گیاهان در مناطقی که خیلی گرم و خشک هستند می‌تواند به بهبود اثرگذاری این سم کمک کند.

نکاتی ضروری در مصرف گلایفوزیت

  • در صورت وقوع بارندگی در فاصله 6 (ترجیحا تا 24) ساعت پس از سمپاشی, عملیات سمپاشی باید تکرار شود.
  • محلول علف کش را نباید با دیگر آفت کش ها یا کودها مخلوط کرد زیرا این امر منجر به کاهش تاثیر گلایفوزیت می‌شود.
  • در زمان کاربرد این علف کش طول برگ های علف های هرز باریک باید حداقل 5 سانتی متر و یک ساله های پهن برگ باید حداقل 2 برگ حقیقی کاملا رشد یافته داشته باشند.
  • گلایفوزیت را می‌توان از 24 ساعت تا 14 روز قبل از کاشت, به صورت پیش رویش در محصولات پاییزه و غلات بهاره و برای چغندر قند, نخود, شلغم, پیاز و تره فرنگی تا 72 ساعت قبل از کشت مورد استفاده قرار داد.
  • کاربرد گلایفوزت در کشت های غلات مانند گندم و جو توصیه نمی‌شود.

 

مشخصات

حالت
مایع
نوع نهاده
سموم کشاورزی
کاربرد
علف کش
طیف اثر
غیرانتخابی
نحوه نفوذ
سیستمیک
گروه خطر
U
بسته بندی
1لیتر
شرکت تولیدکننده
رازی شیمی
کشور
ایران