%‎۱۲ تخفیف
کود سولفات پتاسیم پلنت فیت 20 کیلوگرم

کود سولفات پتاسیم پلنت فیت 20 کیلوگرم plantefeed

مونو پتاسیم فسفات با فرمول شیمیایی KH2(PO4)  به صورت (۳۴-۵۲-۰) به عنوان یک منبع P و K، حاوی ۵۲ درصد فسفات محلول در آب به صورت P2O5 و ۳۴ درصد پتاسیم محلول در آب به صورت K2O که در رشد و نمو و تقویت گیاهان بسیار موثر می­ باشد. کود مونو پتاسیم فسفات پلنت فید با داشتن کیفیت بالا و آنالیز دقیق عناصر محبوبیت بالایی در بین کشاورزان دارد.

تولید کننده: Plant Mate
زمان تحویل: 3 الی 5 روز
۷۸۰,۰۰۰ تومان
۶۸۶,۴۰۰ تومان

تامین فسفر خاک باعث رشد بهتر ریشه گیاه می شود و در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم تر می­گردد. فسفر به سنتز پروتئین ها کمک می­کند که موجب رشد سلول و تقسیم سلولی می شود. کمبود فسفر نیز باعث ایجاد علایم بافت مردگی، ابتدا بر روی برگ های مسن ­تر شده و در برخی گیاهان باعث ظهور رنگ ارغوانی در برگ های پایینی گیاه می­ گردد که کود مونو پتاسیم فسفات پلنت فید گزینه مناسب برای رفع کمبود فسفر در گیاهان می باشد.

فراوان ترین کاتیون موجود در سیتوپلاسم گیاهی پتاسیم است. پتاسیم می­تواند سبب فعال سازی آنزیم های زیادی شود. همچنین این عنصر می تواند جذب مواد مغذی دیگر را نیز افزایش دهد.کمبود پتاسیم در گیاهان باعث ایجاد علایم سوختگی در نوک و حاشیه برگ ها می شود که این علایم ابتدا در برگ های مسن تر دیده می شوند.

از آنجا که P و K عناصر ضروری برای رشد گیاه هستند، تامین این دو عنصر می تواند اثرات مستقیمی بر روی مراحل رشد، جوانه زنی، شکوفه دهی و میوه دهی گیاه داشته باشد. در زمان هایی كه گیاه به طور هم زمان به عناصر فسفر و پتاسیم نیاز دارد، تامین کننده نیاز گیاهان به دو عنصر پرمصرف فسفر و پتاسیم می باشد و از رشد و توسعه بسیاری از بیماری ها در گیاه جلوگیری می­کند.

کود مونو پتاسیم فسفات پلنت فید EC و شاخص شوری پایینی دارد و نسبتا بدون ضرر برای استفاده بر روی برگ می باشد و خطر سوختگی گياه وجود ندارد به همین دلیل برای درختان جوان یا برای محصولات حساس به تجمع نمک، مناسب می باشد و برای استفاده در سیستم های آبیاری توصیه فراوان شده است. این کود  با دارا بودن خلوص بالا و عاری بودن از کلر، سدیم وعناصر سنگین برای تامین پتاسیم وفسفر در گیاهان باغی،گلخانه ای،گیاهان زراعی مورد استفاده قرار می­گیرد و با اکثر کودهای محلول در آب به جز برای کودهای حاوی کلسیم و منیزیم (به استثنای کلات ها) قابل اختلاط می باشد.

زمان مصرف این کود

بهترین زمان استفاده از کود مونو پتاسیم فسفات به عنوان منبعی از فسفر و پتاسیم به صورت کودآبیاری، در اوایل فصل رویش گیاهان می­باشد چون در آن زمان نیاز گیاه به فسفر و پتاسیم برای استقرار ریشه خود به بالاترین حد ممکن می رسد و زمانی که میزان استفاده از کود نیتروژن باید محدود باشد این کود می­تواند به خوبی عناصر ماکروی مورد نیاز گیاه را تامین نماید.

ویژگی های کلی کود مونو پتاسیم فسفات هلیو پتاس

  • این کود جهت  ریشه زایی و توسعه ریشه گیاه در خاك
  • قابلیت مصرف هم بصورت محلول پاشی و هم آب آبیاری
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی و انواع امراض و بیماری ها
  • تسریع سنتز کلروفیل و ایجاد سبزینگی در گیاه
  • افزایش تولید پروتئین و کربوهیدرات موجود در محصولات
  • بهبود رنگ، طعم و عملکرد محصول

مشخصات

حالت
پودر
نوع نهاده
کودهای کشاورزی
نام محصول
کلیه گیاهان
نوع کود
میکرو
بسته بندی
20 کیلوگرم
شرکت تولیدکننده
پلنت فیت
کشور
ایتالیا
نظر خودتان را بنویسد
  • تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظر بنویسند