متاسفانه این کالا دیگر در دسترس نمی باشد
قارچ کش و باکتری کش بردوسیف

بردوسیف 5 لیتر bordeauxsafe

بردو سیف به صورت سوسپانسیون 20 % تهیه شده است. این ترکیب یک قارچ کش و باکتری کش بی ضرر، ارگانیک حفاظتی تماسی است و کارایی بالایی در کنترل بیماری‌های قارچی و بیماری‌های باکتریایی را دارا می­باشد.

از آنجایی که سموم معدنی بر سموم سنتتیک ارجحیت دارند و با توجه به مشکلات زیست‌محیطی ناشی از مصرف سموم سنتتیک، ترکیب بردو جزء سموم معدنی انگشت شماری است که در کشاورزی ارگانیک توصیه می‌شود و کاملا سازگار با محیط زیست است و با اثر حفاظتی  LD50 Acute Oral for rat>4000 mg/ kg  جزء سالم ترین سموم است و تا حدودي دافع حشرات نيز مي باشد.

بردو سیف دارای طیف اثر وسیع می باشد  و برای پیشگیری و کنترل انواع بیماری های درختان میوه دانه دار(سیب،گلابی،به و…)، هسته دار (زردآلو، هلو، شلیل، گیلاس، آلو و…) مرکبات، کیوی، گردو، بادام، پسته، خرما، انار، سیب زمینی، گوجه فرنگی، سبزیجات، جالیز، برنج، حبوبات، غلات، زینتی و غیر مثمر توصیه می­شود. همچنین خاصیت قارچ کشی فلز مس برای کنترل سفیدک داخلی در تاکستان‌ها ثابت  گردیده است.

ترکیب این قارچ کش از سولفات مس و هیدروکسید کلسیم است که با توجه به محل کشف آن در شهر بردو فرانسه، ترکیب بردو نامیده شده است. این ترکیب که با مخلوط کردن محلول سولفات مس و دوغاب هیدروکسید کلسیم بدست می‌آیدCUSO4+Ca(OH)2 ، ماده‌ای آبی رنگ، غیرمتبلور و ژلاتینی با دانه بندی خیلی ریز و چسبندگی بسیار زیاد است که پس از پاشیده شدن روی گیاه در اثر رطوبت و گازکربنیک محیط به تدریج تبدیل به ترکیبات کمپلکسی می‌شود که مرتباً یون مس آزاد می‌کند. مخلوط بدست آمده درحالت سوسپانسیون بدون بافت کریستالی است و به صورت تودهٔ به هم چسبیده و یکنواخت روی گیاه کاملاً می‌نشیند.

بردو سیف به دلیل دانه بندی بسیار ریز و چسبندگی مطلوب، تثبیت شدن به صورت کمپلکس روی بافت گیاه حتی پس از بارش‌های طولانی نیز یون‌های مس روی گیاه باقی مانده و نسبت به سایر سموم مسی ماندگاری طولانی تری روی گیاهان دارد و کارایی مؤثری داشته و در مقایسه با سموم پودری مقرون به صرفه است.

مشخصات

حالت
مایع
نوع نهاده
سموم کشاورزی
کاربرد
باکتری کش
کاربرد
قارچ کش
نام محصول
کلیه گیاهان
طیف اثر
انتخابی
نحوه نفوذ
تماسی
گروه خطر
U
بسته بندی
5 لیتر
شرکت تولیدکننده
سبزآور نگین فلات
کشور
ایران